View all items from Appliances, Contemporary Furniture & Decor sale
Apple 13" "Core i5" 1.8Ghz MacBook Air Laptop, Mid-2012
Item Details
| Brand | Apple |
| Model | A1466 |
| Serial Number | C02K276XDRVC |
| Working Condition | Powered on, but otherwise untested |
| Hard Drive Capacity | 128GB |
| Screen Size | 13" |
| RAM | 4GB |
| Graphics | Intel HD Graphics 4000 graphics processor |
| Manufacturer Installed Memory (GB) | 4 |
| Memory Details | 1600 MHz DDR3L SDRAM |
| Operating System | Mojave iOS |
| Processor Speed (GHz) | 1.8 |
| Processor Type | Intel “Core i5” processor (3427U) |
| Model Year | Mid-2012 |
| Refurbished | No |
| Accessories | Power adapter |
Condition
- small dents and scuff marks to corners of laptop nearest hinge; scratches and wear to port openings; light scratches to bottom.
Dimensions
12.75" W x 9.0" H x 0.75" D
Item #
ITMG783141







