View all items from Apple Electronics sale
20" Apple iMac Desktop Computer
Item Details
| Brand | Apple |
| Model | MB419LL/A |
| Serial Number | QP92606H0TM |
| Working Condition | Powered on, but otherwise untested |
| Hard Drive Capacity | 750 GB |
| RAM | 8 GB |
| Screen Size | 20" |
| Operating System | OS X EL Capitan 10.11.6 |
| Processor Speed (GHz) | 2.93 |
| Processor Type | Intel Core 2 Duo |
| Refurbished | Yes |
| Refurbished By | Sell Your Mac |
Condition
- yellow tint to display; scuffs and scratches to case.
Dimensions
19.25" W x 18.5" H x 8.0" D
Item #
ITMG205460







